

Чета това, сещам се и за съвсем пресния случай на google.cn, който предоставя цензурирани резултати на китайците и продължавам да недоумявам.
Как е възможно в 21 век да има страни, в които достъпът до информация да е така брутално ограничен? Вярно е, че по повечето медийни канали тече една и съща информация и новините далеч не показват всичко. Вярно е, че има манипулации, сблъсък на интереси и пр., но пък без тях...?
Интернет направи възможността за придобиване на публичност достъпна за всеки с технически умения в областта. Блоговете дадоха такава възможност на всички, независимо от техническите им умения и знания в областта на интернет. А тези хора са лишени от всички тези права и предимства...
Единият от горецитираните режими, Куба, доколкото ми е известно филтрира достъпа до определени сайтове и информации на малкото хора, които имат интернет в тази страна.
Китайската цензура също действа на ниво доставчици на интернет, само че там ситуацията е още по-фрапираща, защото 1/5 от населението на света е подложено на тази цензура.
Резултатите на images.google.com и на images.google.cn при търсене на ключови думи, свързани с моменти на протести срещу комунистическия режим са коренно различни. Докато първите са снимки на танкове, вървящи срещу демонстранти, вторите са идилични картини от Китай.
Докога ще продължава това престъпление? И кой, ако не самите граждани на тези страни може да промени това положение?
Каква е разликата? И в двата случая заглушаване на чуждо мнение и идеите, противоречащи на текущата линия на поведение на съответното правителство.

2. Google оптимизация
3. Алтернативният портал
4. Правопис, граматика, пунктуация
5. Български електронни магазини
6. Глобално затопляне?
7. Евтини самолетни билети
8. Много яко транс радио
9. Забавни пожелания за рожден ден
10. Коледни пожелания
11. Пожелания за Осми март
12. Интернет речник
13. Самолетни билети
14. ТВ-Програма.BG
15. Български съновник онлайн
16. Vestnicibg.com
17. IT новини
18. Analytics Toolkit
19. Free Online Calculators